piątek, 29 marca 2013

Kwiatowa wielkanoc

Bardzo lubię wiosenne kwiaty i dlatego zawsze na  Święta robię parę stroików dla rodziny.
Życzę wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.
marysia

wtorek, 26 marca 2013

Zaproszenia na komunię

Córeczka mojej kuzynki idzie w tym roku do komunii. Troszkę się im "narzuciłam" i zrobiłam zaproszenia na tę uroczystość. Takie proste - wykrojnikowe z odrobiną brokatu.
To zaproszenie:
 I " koperta" na zaproszenie.Mogłam pozwolić sobie na właśnie takie opakowanie ,bo zaproszenia będą wręczane osobiście , a nie przesyłane przez pocztę.


Dziękuję za odwiedziny i komentarze pod poprzednim postem.

poniedziałek, 25 marca 2013

Wielkanocne kartki

Dzisiaj prościutkie wielkanocne karteczki. Proste w wykonaniu , bo tradycyjnie za późno wzięłam się za produkcję. Zawsze obiecuję sobie , że zabiorę się wcześniej , a potem jest jak zawsze...
Z tekturkami:
 Z wykrojnika "kurczaczkowego"
I z innych wykrojników:
A ta jest z obrazkiem z Galerii Papieru : Dziękuję za komentarze pod postem z tagiem.
Miłego dnia życzę!środa, 20 marca 2013

Tagi 2013 - miesiąc trzeci

W ekipie tagowej w marcu mają rządzić kropki - jakiekolwiek kropki i w dużej ilości , na różnych materiałach , w dowolnych kształtach i o różnej fakturze..Temat pracy - dowolny.Tag mam mieć również ubranko czyli opakowanie.Mam nadzieję ,że udało mi się spełnić te wszystkie wymagania. Pomysł na pracę miałam prawie od razu. Niestety z wykonaniem było gorzej , znowu zostawiłam wszystko na ostatnią chwilę - łącznie z chorobą , która mnie dopadła.
W tym miesiącu poszłam w klimaty dziecięce. Wymyśliłam sobie - Pippi -bohaterkę książek i filmów, które uwielbiałam w dzieciństwie. Myślę , że moi rówieśnicy też marzyli o tym , by  "być jak Pippi"


Kropek jest zaiste dużo. To może wyliczę po kolei .
Przede wszystkim sama Pippi ma buzię w piegi czyli kropki.
Koń Pippi jest również w kropki.
Kokardka u góry taga jest w kropki.
Papier bazowy różowy jest w białe kropki
Następny papier to  papier "dobrze wiedzieć - a po co?" - szary w kropy różnej wielkości.
Ramka zdjęcia z Pippi ma wytłoczone kropki folderem do embosingu.
Po prawej stronie ramki na małym skrawku różowego papieru są dziurki w kształcie kropek,które zrobiłam "dziurkaczem" do nitów.

Teraz kolej na ubranko mojego taga. Ubrankiem zostało pudełeczko, które zostało ubrane w grubą pończoszkę, przybrudzoną tuszem, podobną do tych , które nosiła Pippi. Oczywiście kwiatek zrobiłam z różowego papieru w kropki.

Teraz jeszcze linki do dwóch, moich sąsiednich blogów z zabawy tagowej.
Pierwszy blog należy do  Eli 17
a drugi do Samary 84
Zapraszam też do odwiedzania blogów " tagowych" dziewczyn .
I jeszcze link do naszej ekipy tagowej.    

Dziękuję  za miłe komentarze pod poprzednim postem.
Miłego wieczoru życzę.

niedziela, 10 marca 2013

Wielkanone karteczki

Jestem w trakcie produkcji wielkanocnych kartek na własne potrzeby . Mam nadzieję , że zdążę wyprodukować tyle kartek ile potrzebuję.
To moje pierwsze tegoroczne karteczki w kształcie jajek.Wymyśliłam sobie ,że na karteczkach będą wiosenne kwiatuszki.W związku z tym część z nich zrobiłam własnoręcznie .Mam nadzieję ,że chociaż trochę są podobne do naturalnych .
Wyprodukowałam hiacynty i tulipany (te czerwone).

Tę karteczkę z białymi hiacyntami zgłaszam na http://scrapakivi.blogspot.co.uk/2013/03/weekendowe-wyzwanie-ekspresowe-3.html. I troszkę szczegółów:
Dziękuję za odwiedziny i cierpliwość. Życzę miłego niedzielnego wieczoru!piątek, 1 marca 2013

ATC pergaminowe

 Na moim ulubionym forum było kolejne wyzwanie  w którym wzięłam udział. Należało zrobić maluszka czyli atc pt. "walentynkowy prezent". Moim prezentem jest "gwiazdka z nieba" - prezent troszkę nie osiągalny,ale kojarzący mi się z dzieciństwem i ze szczęściem.. Obiecywali mi ją zawsze moi rodzice . Można powiedzieć, że w pewnym sensie dostałam tę swoją gwiazdkę.

To jest mój maluszek:Zaglądnijcie na moje ulubione forum http://pergaminki.com.pl/ . Obiecuję ,że spotkacie się tam z fajnymi i bardzo życzliwymi ludźmi.Forum jest poświęcone głównie pergaminkom, ale są tam też działy dotyczące chyba wszystkich technik. 
Dziękuję za miłe słowa o wiosennej karteczce .